Sunday, 14 May 2023 04:16

Відкрита лекція Марини Вязовської

Відкрита лекція Марини Вязовської відбудеться у понеділок, 15 травня (початок о 18:00 за Київським часом) під час фіналу освітнього проєкту для школярів з України на базі MIT, присвяченого пам’яті загиблої української математикині Юлії Здановської.

Українські школярі розкажуть про свої дослідження, виконані під наглядом професорів американських університетів, і послухають історію "майже неможливої" решітки Ліча від Марини Вязовської, організовану Міжнародним центром математики в Україні (ICMU).

14-15 травня 2023 року пройде перша віртуальна конференція освітнього проєкту «Мрія Юлії». Це безкоштовна дистанційна програма математичних досліджень та поглиблення знань для старшокласників з України, створена у березні 2022 року на базі факультету математики Массачусетського технологічного інституту (MIT). ЇЇ присвячено пам’яті вбитої Юлії Здановської, 21-річної вчительки проєкту «Навчай для України», випускниці Київського національного університету та переможниці Європейської математичної олімпіади серед дівчат 2017 року. Юлія загинула 3 березня 2022 року внаслідок російського ракетного обстрілу її рідного міста Харків .

У межах цієї ініціативи талановиті школярі протягом року вивчали розділи математики, що не входять до навчальної програми середньої школи. Крім цього, учасники програми працюють над математичними дослідницькими проєктами під керівництвом академічних наставників – аспірантів та викладачів американських університетів.

У неділю та понеділок (14-15 травня) пройде фінальна презентація робіт школярів та спеціальна сесія, організована Міжнародним центром математики в Україні .
На ній Марина Вязовська, українська лауреатка медалі Філдса – найвищої світової нагороди за математичні дослідження, розповість історію, "майже неможливої" решітки Ліча. В серпні відома математикиня  прочитає у Києві цикл лекцій про упаковку сфер у рамках події "Числа у всесвіті", яку 7-11 серпня організовує Міжнародний центр математики.

З детальною програмою можна ознайомитись тут.

Доєднатися до вебінару можна усім охочим за посиланням. Пароль: 562389